Site hakkında Bayraklar.info

Bayraklar.info dünya bayrakları hakkında en iyi genel bakış ve kaynağı sağlamak amacıyla aktif olarak sürdürülen ve güncellenen bir web sitesidir.

Bu sitedeki bayraklar 15 yılı aşkın bir süredir haber dergilerinde, web sitelerinde, yazılımlarda, mobil uygulamalarda ve tezlerde kullanılmaktadır. Flagpedia.net'i (bu sitenin İngilizce versiyonu) birincil kaynak olarak kullanan mükemmel bir araştırma En vatansever renk nedir Time.com adresindedir.

Bu web sitesinin yazarı ve ana yöneticisi, çeşitli eğitim web sitelerinin kurucusu ve Çek Vexillological Society üyesi David Krmela'dır.

son güncelleme 2. 1. 2024

Ulusal bayraklar dahil

 • ISO 3166-1 ülke kodlarının bir parçası olan 249 ülkenin tamamı
 • Şu anda ISO 3166-1 standardının bir parçası olmayan, ancak birçok kuruluş (IMF, SWIFT, Avrupa Komisyonu) tarafından geçici olarak kullanılan XK kodlu Kosova
 • Birleşik Krallık'ın münferit ülkeleri (ISO 3166-2:GB):
  • Galler GB-WLS
  • İngiltere GB-ENG
  • İskoçya GB-SCT
  • Kuzey İrlanda GB-NIR

Notlar

Bazı ülkelerin resmi olmayan bayrakları vardır. Bunlar resmi bayraklardan daha sık kullanılır ve aynı zamanda emojilere karşılık gelir:

Başka bir eyaletle aynı bayrağa sahip olan birkaç eyalet vardır:

Kaynak

Bayrak resimleri Wikimedia Commons adresindeki vektör dosyalarına dayanmaktadır. Wikimedia'da yapılan değişikliklerden otomatik olarak haberdar oluyoruz ve işlemeden önce bunları manuel olarak kontrol ediyoruz.

Lisans

Bayrak görselleri ücretsiz eserler olarak mevcuttur (telif hakkı yoktur). Ticari olmayan ve ticari kullanım için tamamen ücretsizdirler. Ayrıca tüm bayrakları indirebilirsiniz.

İletişim

Görüşmek istediğiniz bir şey mi var? info@flagpedia.net adresine bir e-posta gönderin veya iletişim formunu kullanın.